top of page

VIRAL MIND

Sestdiena, 10. augusts

Grupa radusies Rīgā, 2021. gada vidū, kur patīkamas sakritības pēc satikās trīs pirmie grupas dalībniekiem/veidotāji, kādā no “Local House” muzikālās improvizācijas vakariem - sākotnēji “Viral Mind” radies trīs cilvēku apvienībā (Aigars Reiters (bass), Emīls Puķe (bungas) un Gvido Valters (ģitāra)). Plāns bija sagatavot materiālu “setu” dzīvajiem koncertiem, un vēlāk domāt par ierakstiem - pusgadu vēlāk jau spēlējam pirmajos koncertos.

Pēc pirmā koncerta grupai pievienojas jauns dalībnieks – Miķelis Vanags (taustiņi). Miķelis ir multi instrumentālists, vokālists un dziesmu autors, un viņš ir tas, kurš Viral Mind ar taustiņspēli piešķir psihodēliju, eksperimentālismu, kosmosu, izmantojot dažādus efektus un pedāļus.

Vēlāk, pēc teju gada pauzes 2023. gada vasaras sākumā grupai pievienojas Reinis Puriņš (trompete) un Toms Andersons (saksafons), kas grupas muzikālo skanējumu papildina ar jazz un soul noskaņām. Ierakstījām EP albumu, un devāmies mazā Eiropas tūrītē uz Lietuvu, Poliju un Slovākiju.

Pēc labas mijiedarbības sākām veidot sajūtisku, mazāk paredzamu instrumentālu ansambli, lai rezonētu ar savu un cilvēku ikdienas fantāzijām, pieredzēm un sajūtām.


Rīga, 15.07.2023.– Eksperimentālās mūzikas fenomens Viral Mind pavada vasaru ar aizraujošu ziņu– viņu ilgi gaidītais pirmais EP ""Affair"" ir pieejams klausītājiem straumēšanas platformās. ""Affair"" EP iezīmē Viral Mind spēju radīt muzikālu ceļojumu caur dažādām emocijām un sajūtām.

EP satur trīs oriģinālkompozīcijas, kas izstaro grupas dalībnieku spēcīgo muzikālo saistību, tehniskās spējas un atvērto domāšanu.

“Mums pašiem vienmēr svarīgākais ir bijis dzīvo koncertu kvalitāte, sajūta un enerģija, jo tikai caur sevi var atvērt klausītāja, skatītāja prātu un sajūtas. Mūzika ir visapkārt, ik sekundes, liekot lietā fantāziju un pieredzes mēs veidojam savu unikālo stāstu, tieši šeit un tagad.”

Ar savu unikālo fūzijas žanra mūziku, kas ietver progresīvā roka, džeza, latīņu mūzikas, elektronikas un citu žanru elementus, grupas mūzika panāk organisku, grūti paredzamu un no ikdienas smaguma izraujošu skanējumu.

Īpaši izceļas grupas koncerti, kuri tiecas vienlaicīgi stimulēt vairākas cilvēka maņas- dzirdi, redzi ar Gata Valtera eklektiskajām projekcijām, un garšu ar šefpavāra Armanda Saknes gatavotajām uzkodām– visi šie elementi komplimentē viens otru un rada apmeklētājos ārpasaules sajūtas.

bottom of page